DİLLİ MAYA

DİLLİ MAYA SÜT ÜRÜNLERİ AMB. GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 1988 yılında Yakup DİLLİ tarafından Trabzon’da 20m2'lik bir alanda faaliyete başlamıştır. İlk yıllarda 100 gramlık şişelerde bakkal ve marketlere servis yapan Dilli Maya ardından süt fabrikalarının tedarikçisi olmuştur.

Dilli Maya, istihdam ettiği 15 personeli ile Sinop’tan Artvin’e Rize’den Erzurum’a kadar geniş bölgede başta süt fabrikaları ve gıda firmaları olmak üzere birçok sektörde tedarikçi durumundadır. Yoğunluğumuz ise süt fabrikalarına hammadde tedarik etmektir.


Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerinde bulunan süt fabrikalarına peynir, yoğurt, ayran mayası ve koruyucu mamullerde bölge bayiliklerimiz aracılığı ile dağıtım yapmaktayız.

Yaklaşık 200 çeşit ürün ile fabrikaların A’dan Z’ye kadar tüm alanlarda hizmetindeyiz. Dilli Maya bilinen adıyla tedarikçidir ama ithalatçı değildir. İstanbul’da ithalatçı firmaların Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi ana bayisidir. Bölgemizde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri fabrikaları Dilli Maya sayesinde İstanbul’a hatta yurtdışına gitmeden ihtiyaçlarını aracılığımız ile temin etmektedir.

Sektörde 30 Yılı Aşkın Hizmet Eden Firmamız Hız Kesmeden Büyümeye Devam Etmektedir.

KALİTE ve MEMNUNİYET

GÜVENİLİR ÜRÜNLER

GENİŞ DAĞITIM AĞI

UYGUN KOŞULLAR

MARKALARIMIZ